Українці можуть утилізовувати небезпечні пестициди закордоном
Проблема пестицидів вже давно хвилює фермерів та екологів і не лише в України. Так, у Європі близько 80% земель є забрудненими пестицидами. А в Україні зберігається понад 8,5 тисяч тонн небезпечних та непридатних для використання пестицидів, пише “Агро-Центр”.
21 листопада Кабінет Міністрів схвалив зміни щодо контролю за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх утилізацією, тобто дозволив українським підприємствам вивозити їх за кордон.
Вже не мільярд: уряд пропонує зменшити розміри фінансової підтримки фермерів
Остап Семерак наголосив, що аби ухвалити подібні зміни, уряд врегулював усі нормативно-правові акти стосовно цієї сфери, у відповідність до міжнародних вимог, зокрема Базельської конвенції.
“Насправді в Україні було тільки одне підприємство, яке б могло здійснювати утилізацію таких відходів. Як показала практика, зупинка такого підприємства автоматично заводить країну в колапс. На сьогодні виникла ситуація, коли у нас взагалі відсутні підприємства, які могли б здійснювати утилізацію цієї категорії відходів. Однак такі підприємства є в інших країнах, проте через законодавчі колізії досі була заблокована можливість утилізувати пестициди за кордоном. Логічно, що ми не можемо залежати від одного підприємства, ставлячи під загрозу життя і здоров’я наших громадян і тільки збільшуючи обсяги хімвідходів”,
— розповів міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
На Львівщині збудують інноваційну норкову ферму
Раніше коли в Україні було лише одне підприємство, яке займалося здійсненням утилізації подібних відходів його зупинки призвела до колапсу.
“Відтепер суб’єкти господарювання зможуть самостійно прораховувати, як найбільш вигідно здійснювати утилізацію та видалення непридатних хімічних речовин, що використовуються в аграрному секторі. Ми нарешті зможемо очистити країну від цієї отрути”,
— наголосив Остап Семерак.
Вигідний бізнес: українські селяни заробляють на чорній ковбасі (відео)
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: