Рівненський нардеп разом з колегами розробили законопроєкт, який дозволить отримати до 70 млрд у місцеві бюджети
Запровадження податкового мінімуму на 1 га сільськогосподарських земель призведе до притоку в місцеві бюджети від 19 до 69 млрд грн та до детінізації 12 млн га с/г земель.
Детальніше про це розповідає Агроцентр
Народний депутат від Рівненщини Дмитро Соломчук разом з колегами Олегом Тарасовим та Іваном Чайківським у березні 2020 року зареєстрували законопроєкт №3131-1″Проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо удосконалення системи оподаткування у сфері земельних відносин і сільського господарства”, який запроваджує мінімальне податкове навантаження на землю сільськогосподарського призначення.
Коментар: “Податковий мінімум на 1 га сільськогосподарських земель – об’єктивна необхідність чи ні? Сьогодні на цю тему в Україні триває дискусія. Але щоб вести її правильно, потрібно розуміти бекграунд запровадження податкового мінімуму. Що ми сьогодні бачимо з обробітком сільськогосподарських земель у нашій державі? Обсяг тіньового обробітку сільськогосподарських земель в Україні становить, за різними оцінками, від 12 до 16 млн га. Через тіньову оренду місцеві бюджети у 2019 році недоотримали у вигляді податків від 19 до 69 млрд грн. На практиці це означає провал у виконанні громадами соціальних програм, медицини, освіти, у розвитку інфраструктури сіл, а також нерівні правила гри для бізнесів на землі в кожному регіоні. Вирішити ці проблеми й покликане “відбілення” використання с/г земель шляхом запровадження податкового мінімуму на 1 га сільськогосподарської землі“, – пояснює народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський.
Також він пояснив деталі прописаного податкового мінімуму у законопроєкті.
Тож законопроєкт №3131-1 пропонує:
1) збільшити земельний податок мінімум до 3%, максимум до 4% від НГО, якщо зараз цей податок становить у середньому 0,3%-1%;
2) платник земельного податку має право провести залік і зменшити суму податку, який перевищує 1% від нормативної грошової оцінки ділянок:
- фізична особа – на суму сплаченого (зокрема податковими агентами) податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, яка розрахована з доходів, отриманих від продажу сільськогосподарської продукції;
- фізична особа-підприємець або юридична особа, які є сільськогосподарськими товаровиробниками:
- на суму сплаченого особою-податковим агентом податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб;
- на суму сплаченого єдиного податку 3-ї групи;
- на суму сплаченого податку на прибуток підприємств.
3) оскільки платники єдиного податку 4-ї групи звільняються від сплати земельного податку за ділянки, які використовуються для ведення с/г товаровиробництва, для них також змінюються умови оподаткування за формулами:
а) СЄП = БС + СЗП, де:
- СЄП – ставка єдиного податку;
- БС – ставка для відповідної категорії (типу) земель, для ріллі, сіножатей і пасовищ – 0.2;
- СЗП – ставка земельного податку, встановлена органом місцевого самоврядування.
б) платники єдиного податку 4-ї групи мають право зменшити суму податку (провести залік), що перевищує 1% від нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, на суму сплаченого такими особами-податковими агентами податку на доходи фізичних осіб (орендодавців та працівників).
Якщо сума податку більша, ніж сума податку на доходи фізичних осіб, залишок суми єдиного податку сплачується до бюджету.
Коментар: “Іншими словами: ми підвищуємо ставку земельного податку до 3-4%, але даємо можливість її знизити аж до 1% за рахунок сплати інших податків (ПДФО від продажу с/г продукції або ПДФО орендодавців та працівників (для платників ЄП) або єдиного податку 3-ї групи, або податку на прибуток підприємства). Цей механізм, водночас, мінімально вплине на легальних сільськогосподарських товаровиробників, оскільки вони вже сплачують усі належні податки та збільшить податкове навантаження на “тіньовиків”, виштовхуючи їх у легальне поле“, – підсумував Іван Чайківський.
Джерело: сайт Час-Дій
Читайте також: Відомий бровар створив унікальне темне полуничне пиво
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: