Вибір кабелю для обігріву ґрунту в теплиці
Можливість ранньої висадки рослин, швидкість їх дозрівання та тривалість збирання врожаю визначається кліматичними факторами. У теплицях висадку можна робити трохи раніше, проте за різких сильних похолодань є ризик, що рослини захворіють і навіть загинуть. Зберегти культури, а також вирощувати їх у будь-яку пору року допоможе обігрів ґрунту в теплиці, відгуки про які можуть відрізнятися залежно від обраного типу. На заміну застарілим варіантам із печами та іншими установками прийшли нові технології. Обігрів ґрунту кабелем — це практичне та функціональне рішення, здатне забезпечити цілорічне вирощування рослин.
Навіщо потрібен обігрів ґрунту в теплиці?
Система обігріву ґрунту в теплицях, реалізована за допомогою електричних кабелів, дає можливість підтримувати оптимальний температурний режим ґрунту та повітря. Це дає такі переваги:
- Висаджувати розсаду в будь-який час.
- Пророщування насіння у стислий термін.
- Прискорення росту рослин.
- Продовження сезону зі збирання врожаю за рахунок більш тривалого періоду плодоношення.
- Виключається підмерзання ґрунтового шару, що зберігає у безпеці кореневу систему.
- Створення прийнятних умов рослинності за умов різких похолодань.
- Вирощування теплолюбних культур за умов холодного клімату.
Обігрів ґрунту теплиць кабелем можливий практично в автономному режимі. Достатньо задати температуру на терморегуляторі і лише зрідка перевіряти працездатність системи.
Переваги кабелю для обігріву ґрунту
Електричний обігрів ґрунту в теплиці з використанням кабелю має такі переваги:
- При правильному монтажі тепло розподіляється рівномірно, без перегріву одних ділянок при недостатньому прогріві інших це називається тепловою зеброю і є небажаним явищем.
- Простий монтаж без застосування допоміжних конструкцій.
- Компактні розміри створюють умови організації якісного обігріву без великої втрати корисних площ. Розміри грядок залишаються незмінними завдяки підземній установці.
- Універсальне застосування у різних типах теплиць, парників, оранжерей незалежно від матеріалів, з яких вони виготовлені, а також квадратури.
- Висока ефективність, оскільки кабель одночасно є джерелом тепла за рахунок великого опору в ньому. Це унеможливлює втрати енергії, які виникають при нагріванні теплоносіїв в інших системах обігріву.
- Економічний обігрів ґрунту теплиці, особливо при використанні терморегулятора. Якщо умови довкілля відповідають нормі і земля прогрівається від сонця, система автоматично відключиться.
- Безпека за дотримання правил монтажу. Кабель для обігріву ґрунту в теплиці не спалює кисень, не перегріває ґрунт, і має відносно невелику температуру нагрівання — до 65 градусів.
Можливість довільного розташування кабелю дозволяє створювати зони із сприятливою для кореневої системи температурою, не витрачаючи ресурси на прогрівання всієї площі. Це особливо актуально у великих теплицях.
Вибір електричного кабелю для обігріву ґрунту в теплицях
Помилка при виборі кабельної нагрівальної продукції може призвести до пересушування коріння рослин, ґрунтового шару. Це спричинить загибель рослин. Вибір елемента, що нагріває, потрібно проводити з урахуванням таких особливостей:
- Забезпечити достатній електричний обігрів ґрунту в теплиці можна виробами з лінійною потужністю 10-25 Вт/м. Вибір комплекту потужності проводять з урахуванням площі, яку потрібно прогріти. Наприклад, щоб прогріти 1 м² за необхідної потужності 100 Вт/м², потрібно задіяти 4 метри провідника, лінійна потужність якого 25 Вт/м. Розрахунок проводять виключно за площею грядок — укладати його під стежку недоцільно.
- Не варто перевищувати розрахункову питому потужність, яка становить 100 Вт/м².
- Укладати в шарі ґрунту варто лише провідники з відповідним ступенем захисту від забруднень та вологи. В іншому випадку вони швидко вийдуть з ладу.
Вибір лінійної потужності залежить від умов клімату місцевості, а також ймовірного початку висаджування рослин. За потреби невеликого підігріву достатньо 10 Вт/м.
Монтаж кабельного обігріву ґрунту
Кабельний обігрів ґрунту монтується в кілька етапів:
- Зняття 50-60 сантиметрів ґрунту.
- На дно котловану засипають 5 см піску.
- Укладання утеплювача, наприклад, піноплену, товщина якого становить 10-15 мм. Важливо, щоб матеріал мав мінімальне водопоглинання.
- Укладання гідроізоляції із товстого поліетилену. Зверху вона покривається шаром вологого піску, який після трамбування має бути щонайменше 5 см.
- Установка дрібної сітки з полімерним покриттям.
- На сітку змійкою з кроком 15-25 см викладається кабель.
- Засипається шар піску 5-10 см, який ретельно трамбується.
- Укладається сітка з нержавіючої чи оцинкованої сталі для захисту кабелю від механічних пошкоджень.
- Засипається куля родючого ґрунту.
Така система обігріву ґрунту може ефективно працювати мінімум 7-8 років, а за дотримання всіх вимог і більше.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: