Поради дачникам, як доглядати за смородиною навесні
Якщо Ви знаєте, як правильно доглядати за смородиною в весняний період, тоді влітку зможете зібрати відмінний врожай дуже корисних і смачних ягід.
Про це повідомляє Сад й Город.
Незалежно від сорту смородина вимагає, щоб їй приділили час після довгої і холодної зими. Багато дачників упускають цей момент. Ягідні чагарники, звичайно ж можуть рости і самостійно, але без належного догляду кількість врожаю і якість ягід з кожним роком буде погіршуватися.
З настанням весни, ще до появи бруньок необхідно вже починати піклуватися про смородину. Землю навколо кущів потрібно очистити граблями від листя, сміття і торішньої мульчі, бо під нею можуть знаходитися різні шкідники і їх личинки. Грунт в пристовбурних кіл необхідно розпушити і видалити перші бур’яни.
Для утримування і збереження вологи пристовбурні кола мульчують агроволокном, перегноєм, скошеною травою, компостом. Такий прийом дозволить позбавитися від частих поливів, розпушування грунту і більшої кількості бур’янів.
Читайте також: Агрономи пояснили, чому потрібно садити перець дуже густо
Обрізку смородини проводять навесні або восени. Головним при обрізці куща повинен залишатися принцип – не нашкодити рослині. Навесні кущі смородини обрізають до початку процесу сокоруху. В іншому випадку, санітарна обрізка куща перетворитися в – травмування.
Під час обрізки уважно огляньте кущ і за допомогою секатора видаліть всі підгнилі, слабкі і вимерлі пагони. Формуйте кущ правильно з урахуванням особливостей сорту смородини.
Для того, щоб захистити смородину навесні від шкідників проводять профілактику. Найголовнішим шкідником вражаючим смородину є бруньковий кліщ. Під час обрізки куща зверніть увагу на пухкі, роздуті бруньки, які на вигляд нагадують горошину. Саме в таких нирках зимують шкідники і з появою перших теплих сонячних променів починають активно розмножуватися.
Хорошим народним профілактичним засобом для боротьби з шкідниками залишається обробка смородини окропом. Тільки проводити таку профілактику можна тільки до початку набухання і розпускання бруньок. Для такої процедури Вам буде потрібно лійка з душовою насадкою і окроп. Залийте окроп в лійку і рівномірно ошпарте повністю весь кущ. Така обробка допоможе Вам позбутися від брунькового кліща, смородинової златки, а також це буде відмінною профілактикою проти грибкових і вірусних захворювань.
Крім опіку для боротьби зі шкідниками та інфекціями використовують різні трав’яні настої і відвари, наприклад: настій з кульбаб, відвар цибулиння, тютюн з золою, часниковий настій, розчин гірчичного порошку і соди. Адже практично всі дачники намагаються не використовувати на своїй ділянці хімію, але якщо кущі смородини дуже сильно вражені, то тільки народні засоби вам не допоможуть. В такому разі скористайтеся фунгіцидними препаратами.
Читайте також: Вбивці розсади: агрономи назвали речовини, які не можна додавати у ґрунтосуміш
Підживлення смородини починають виробляти на другий третій рік після висадки, залежно від стану рослини. У весняний період під кущі смородини вносять добрива містять азот, що сприяє гарному, активному росту і розвитку рослини.
Першу підгодівлю проводять в період початку розпускання бруньок, на відро води 30 грамів аміачної селітри, такий розчин виливаємо прямо під кущ. Другу підгодівлю проводять в період зав’язування ягід. Тут вже вносяться і мінеральні добрива, які містять калій і фосфор. Наступні підживлення проводять вже після збору врожаю.
Деякі дуже досвідчені садівники вдаються до маленьких хитрощів для того, щоб поліпшити свій майбутній врожай:
- у період цвітіння смородини необхідно взяти 0,5 чайної ложки борної кислоти і розвести в 10 л теплої води і таким розчином обприскувати кущ, цей прийом збільшує ріст пагонів і збільшить Ваш врожай в 2-3 рази;
- у момент появи зав’язі приготуйте розчин: 50 г сечовини, 150 г суперфосфату на 10 л води. Обприскуйте кущі смородини цим розчином і цим ви зміцните пагони і поліпшите смакові якості ягід.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: