Австралійські вчені планують переробляти цукор в біопаливо та чистий пластик

Австралійські вчені вважають, що цукор може стати джерелом екологічно чистого палива і біоразлагемого пластика. У лабораторії університету штату Квінсленд вже проведені перші експерименти по редагуванню генів цукрової тростини, що дозволить знайти нове застосування рослині і знизити навантаження на екосистему планети, пише “Агро-Центр”.

Вчені відзначають, що падаючий попит на цукор – хороший час, щоб “знайти в ньому нове джерело зеленої енергії і захистити промисловість вартістю $ 2 млрд”.

“Цукрова тростина – велика культурна рослина, геном якого, як ми очікуємо, буде повністю декодовано до 2020 року. Після цього ми зможемо сміливо розглядати його як джерело біопалива і біо-пластика, а також повноцінної альтернативи нафти у виробництві безлічі предметів: від косметики до автомобільних деталей”.

— пояснює професор Роберт Генрі, директор товариства агрокультури та інновацій в галузі харчової промисловості штату Квінсленд.

Обережно гліфосат: найпопулярніший в світі гербіцид збільшує ризик раку на 40%

За інформацією вченого, в цукровій тростині закладений величезний потенціал і саме вивчення ДНК рослини і його генна модифікація стане важливим кроком у пошуку поновлюваного, екологічно чистого джерела енергії.

“Після модифікації генома очерету ми зможемо отримувати з цієї культури біопаливо, а також волокно для виготовлення біо-пластику”,

— переконаний професор Генрі.

“Щорічно в Австралії збирають близько 35 млн тонн цукрової тростини. Це приносить нашій економіці близько 2 млрд доларів і дає роботу 40 тисячам осіб, але сьогодні індустрія бореться за рентабельність: попит на цукор і його ціна падають, а витрати зростають. Це означає, що багато виробників зацікавлені в альтернативному використанні свого очерету”,

— розповів Даррен Рейкманн, старший науковий співробітник університету Квінсленда, який розробляє альтернативні виробничі лінії для обробки цукрової тростини.

На фермі у Голландії робот пакує 4 тисячі огірків за годину (відео)

За словами Рейкманна, пілотна лінія виробництва палива з тростини вже спроектована і готова до прийому першої сировини. Але для перекладу навіть частини існуючого виробництва (всього його лінії – від вирощування генно-модифікованих рослин до отримання палива) на нові рейки потрібно близько десяти років і масштабні інвестиції, які, втім, швидко окупляться.

“У довгостроковій перспективі виробництво палива з цукрового очерету матиме подвійну вигоду і від продажу чистого, зеленого палива, безпечного для навколишнього середовища, і від створення нових робочих місць в економічно слабких регіонах”,

— сказав він.

Робота-садівника створили в Китаї (відео)

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: