“Будьте обережні”: в інтернеті шахраї продають неіснуючу сільськогосподарську техніку

Зі встановленням в Україні карантину зросла кількість шахрайств, пов’язаних із купівлею та продажем товарів через мережу Інтернет.

Детальніше про це розповідає Агроцентр

Чи не щодня жителі Рівненщини стають жертвами шахраїв, які продають неіснуючі товари, вимагаючи за них передоплату.

Коментар:Особливою популярністю навесні користується сільськогосподарська техніка – й жертви ошуканців, спокусившись на низьку ціну та яскраві фотографії, перераховують гроші на вказані ними рахунки“, – застерігає прокуратура.

Звісно, після отримання коштів, шахраї більше на зв’язок із покупцями товару не виходять.

Прокуратура вкотре звертається до громадян з проханням бути уважними та обережними, купуючи та продаючи товари в Інтернеті, виважено підходити до прийняття пропозиції про здійснення передоплати за товар або послугу шляхом перерахування безготівкових коштів.

Слід зауважити, що сьогодні у злочинців немає єдиної схеми, вони щоразу вигадують нові види махінацій.  

Коментар:Упродовж трьох місяців поточного року обліковано 431 кримінальне правопорушення цієї категорії, з них 58 або 13,5 відсотків від загальної кількості облікованих стосуються шахрайського заволодіння коштами громадян за придбання товарів домашнього вжитку, побутової та сільськогосподарської техніки за повідомленнями на сервісі OLX” – повідомляє прокуратура.

Крім того, в період пандемії коронавірусу громадяни часто стають жертвами шахраїв, які продають неіснуючі захисні маски, антисептики та медичні товари.

Коментар:Так, двоє мешканців міста Рівне перерахували шахраям з метою придбання одноразових медичних масок через мережу ОЛХ грошові кошти понад 2 та 8 тисяч гривень, так і не отримавши товару“, – розповідають в прокуратурі.

Будьте пильними і перевіряйте достовірність отриманої по телефону та у мережі Інтернет інформації, перед тим як сплатити кошти. 

Про факти вчинення таких злочинів необхідно повідомляти органи поліції письмово або по телефону на лінію “102”.

Джерело: сайт Час-Дій

Читайте також: “Засуха відміняється”: синоптики прогнозують сильні дощі у квітні

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: