Гідропоніка: австралійці збирають врожай картоплі двічі на тиждень (фото)

Австралійська компанія “Агроніко”, успішно вирощує близько півтора сотень різних сортів картоплі на гідропоніці. Врожай збирають двічі або тричі на тиждень, пише “Агро-Центр”.

Двадцять років тому група фахівців дослідницько-консультаційної компанії “Агроніко”, яка знаходиться на австралійській Тасманії, приступила до випробувань з вирощування міні-бульб картоплі на гідропоніці.

Сири з віскі і трюфелями: на Львівщині молоді фермери виготовляють екзотику (відео)

Експеримент виявився настільки вдалим, що згодом переріс в окремий, досить прибутковий бізнес. Зі слів Роберта Грехема, керівника “Агроніко”, його фірма унікальна у своєму роді.

В Україні все більше вирощуватимуть смородину

Зазвичай сільгоспвиробники закопують картоплю в землю і не знають, що з цього зросло, до моменту збирання врожаю. Зростання картоплі на гідропоніці видно, як на долоні. До того ж, крихітні бульби є на 100% безвірусними. Тому “Агроніко” також виробляють посадковий матеріал картоплі, яку вирощують в полі.

На сьогоднішній день фірма завершує будівництво холодильника-сховища, що складається з десяти камер по 800 тонн кожна. Сховище оснащено спеціальною системою вентиляції, що дозволить забезпечити високу схоронність і здоров’я бульб.

Вигідний бізнес: на органічному хроні в Україні можна заробити мільйони

На Тасманії живе набагато менше інфекцій і шкідників картоплі, ніж на материковій Австралії, тому в останні роки тут істотно збільшується виробництво картоплі. Так, за чотири роки обсяги експорту зросли з 3 до 10 тисяч тонн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: