Людський білок допоміг вченим виростити вдвічі більше урожаю: дослідження

Група дослідників зі США та Китаю винайшли спосіб, як вдвічі збільшити урожайність сільськогосподарських культур. Для цього вони трансплантували у рослини людський білок.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Попри обнадійливі результати експерти стверджують, що необхідно ще провести додаткові дослідження, щоб зрозуміти, чому це працює і чи урожаї безпечні для людей. Однак, якщо все буде добре, цей винахід може вирішити глобальну кризу голоду.

Про дослідження

Білок, відповідальний за надзвичайний стрибок росту рослин, – це жирова маса людини і пов’язаний з ожирінням білок, званий FTO.

У своїх експериментах дослідники імплантували ген людини в геноми посівів рису. Після висадки у теплиці генетично модифіковані культури дали втричі більше урожаю, ніж звичайні рослини. А в полі рослини рису були на 50% важчими та продуктивнішими.

Ця ж генетична модифікація покращила урожайність картоплі, збільшивши розміри бульбин.

Крім того, культури з білком FTO мали довше коріння, демонстрували вищий рівень фотосинтезу та були більш стійкими до посух. Кожен тип рослин, які дослідники змінили, включаючи траву та дерева, ріс швидше і був більшим.

Читайте також: На Херсонщині фермери значно знизили ціни на кавуни

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: