“Найшвидший у світі”: вчені розробили унікальний спосіб для виявлення шкідників рослин

Канадські вчені розробили швидкий метод виявлення ДНК шкідників рослин.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Вчені Університету Британської Колумбії (Канада) розробили новий метод швидкого виявлення ДНК, який дозволяє ідентифікувати шкідників і патогенних мікроорганізмів менш ніж за дві години, без використання складних процесів або хімічних речовин.

Вчені розповідають, що такий спосіб дасть змогу істотно заощадити час на фітомоніторингу, а також не чекати результатів лабораторних аналізів, які підтвердять або спростують участь патогенів у пошкодженні.

Суть методу, запропонованого вченим, полягає в тому, що невеликі фрагменти, наприклад листя або стебла, опускають в трубку і кладуть в маленький пристрій на батарейках. Пристрій перевіряє, чи відповідають ці фрагменти ДНК геномному матеріалу цільового виду, і генерує сигнал, який можна візуалізувати на смартфоні.

Для дослідження, можна використовувати також фрагменти виявлених комах-шкідників.

Коментар: За допомогою цієї системи ми можемо майже зі 100% точністю визначити, збіг це чи ні, якщо ми дивимося на загрозливий інвазивний вид або на той, який є доброякісним. Ми можемо аналізувати до дев’яти зразків від одного і того ж виду або різних видів одночасно. Пристрій має невелику вагу, менше півтора кілограма, тому його можна брати з собою на далекі відстані“, – сказав Річард Хамелін, один із авторів розробки.

Джерело: сайт Phys

Читайте також: Вчені пояснили, чому білі ведмеді можуть вимерти вже до 2100 року

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: