Науковці створили сонячні батареї синього, зеленого, червоного та сірого кольорів

Нідерландський стартап розробив фасадні кольорові сонячні панелі з ефективністю 13,8%.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Сонячні батареї стають трендовим продуктом на ринку зеленої енергії. Відтепер у світі панелей з’явилися і кольорові батареї, які розробила голландська стартап-студія Solarix. Панелі доступні в різних відтінках синього, зеленого, червоного та сірого кольорів.

Такі кольорові фасадні сонячні панелі можна використовувати з такими будівельними матеріалами, як камінь, композитне дерево та алюміній. Нова лінійка фасадних сонячних панелей має  ефективність 13,8% і потужність від 110 до 180 Вт, залежно від розміру модуля та кольору. Панелі можна закріпити болтами або наклеїти на алюмінієві системи кріплення, що застосовуються для фасадів.

Панелі мають 6-дюймові монокристалічні сонячні елементи, розміром 156,75 мм на 156,7 мм.

Довжина безкаркасних модулів варіюється від 37,2 см до 185 см, а ширина — від 34,7 см до 120 см. Їх вага становить 22,5 кг на квадратний метр. Продукція забарвлена ​​керамічним чорнилом, що, за словами виробника, може забезпечити тривалий і глибокий колір.

Нині стартап працює над тим, як інтегрувати більш ефективні сонячні елементи та як створити кругові панелі.

Стандартна панель коштує близько 270 євро за м², тоді як найскладніші вироби, включаючи світлодіоди та датчики, що визначають рух, світло, забруднення та тепло, можна придбати приблизно за 700 євро. Однак ціни є лише орієнтовними, оскільки кожен проєкт має різні характеристики, залежно від потреб замовника або розміру запланованого сонячного фасаду.

Розробники вже використовували панелі в проєкті площею 400 м², а також дві інші установки. Зараз триває робота над іншими 10 проєктами, які мають бути реалізовані цього та наступного року.

Джерело: сайт ecotown

Читайте також: “Пароварка для собак”: вчені створили пристрій, який із сухого корму робить гарячу страву

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: