У Сінгапурі з’явилися екоавтобуси із травою на даху

Автобуси із зеленим дахом з’явилися в Сінгапурі в рамках тримісячного проєкту “Garden on the Move”. Це свого роду експеримент, під час якого збираються встановити, чи дійсно трава на даху транспортного засобу допоможе охолодити його, щоб знизити витрату на використання кондиціонерів.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Система екодахів являє собою легкий килимок із насадженнями, який важить у 2–3 рази менше, ніж звичайні системи озеленення даху. Тому він не навантажує шини, а також зручний в установці і обслуговуванні. У килимках не використовується ґрунт — у його якості виступають шари з натуральних волокон, які будуть менше приваблювати шкідників і знизять ризик забруднення даху.

Такими килимками вже оснастили дахи 10 автобусів. Всередині та зовні транспортних засобів також розміщено реєстратори, які будуть збирати дані про температуру кожні 10 хвилин протягом трьох місяців. Наприкінці дослідження, після зіставлення даних, стане зрозуміло, чи зможуть зелені дахи призвести до зниження витрат палива на кондиціонування повітря в автобусах.

У “Садах на ходу” будуть вирощувати два основних види рослин — Cyanotis Cristata і Cyanotis Axillaris, оскільки вони досить невибагливі й можуть вижити під палючим сонцем при мінімальному догляді.

Це перший подібний проєкт в Азії. У інших країнах існують схожі ініціативи. Наприклад, у голландському місті Утрехт озеленили зупинки громадського транспорту. Дахи 316 автобусних зупинок тепер прикрашають своєрідні “клумби”. Вони не лише радують око, але й вловлюють дрібний пил, вбирають дощову воду і охолоджують зупинки у спеку, а також приваблюють бджіл.

Джерело: сайт Велика Епоха

Читайте також: Як під Запоріжжям створюють легенди британського автопрому (фото)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: