В Німеччині розробили роботизовану систему для автономного збору огірків

Для того, щоб огірки опинилися у нас на столі, фермерам доводиться докласти чималих зусиль. Молодь залишає земельні наділи батьків і дідів, вибираючи інші напрямки діяльності, а праця сезонних робітників в США і ЄС неухильно дорожчає.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Поки одні фермери підіймають в небо дрони з мультиспектральними сенсорами, а інші переїжджають в мегаполіси, відкриваючи аквапонні міські господарства. То в Інституті Фраунгофера по промисловим системам і проєктуванню технологій, Німеччина, розробляє простий, легкий і розумний робот з двома маніпуляторами, який здатен збирати огірки в автономному режимі.

В рамках проєкту CATCH, розробники мають намір створити бюджетну модульну систему з двома маніпуляторами, яка буде збирати понад 13 огірків за хвилину, не пошкоджуючи ні овочі, ні рослини.

Розробники CATCH паралельно розробляють три прототипи захоплень для робота: вакуумну систему, біонічні “щелепи” і спеціальну “огіркову руку”. Комп’ютерний зір, тактильні та оптичні сенсори і мультиспектральні камери дозволять системі відрізняти дозрілі огірки від тих, що дозрівають і відсувати в бік лозу і листя: нині ефективність системи складає приблизно 95%. Машина використовує доопрацьоване ПЗ гуманоїдного робота Workbot I.

Джерело: сайт Agro-smart

Читайте також: Як японці добувають деревину і при цьому не рубають лісу (фото)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: