В Україні фермери можуть управляти теплицями не виходячи з дому (фото)

Українські винахідники створили систему управління автономними теплицями.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Завдяки розробкам українців, управляти всіма процесами в тепличному комплексі, можна не виходячи з дому. Не виходячи навіть цілий місяць, розповів Дмитро Макар’єв, головний технічний директор компанії “Rooters.team”. 

Коментар: “Віддалено можна бачити всі процеси, і управляти можна теж дистанційно. Суть наших технологій – економія часу. Мабуть, така система буде мати попит. Весь софт, від початку і до кінця – це наша робота. Ніяких сторонніх бібліотек і нічого іншого ми не використали. Ми 2 роки розробляли систему і тільки зараз виходимо на ринок. Ми витратили ці два роки для того, щоб довести: все в теплицях росте нормально. Ми виростили помідори, полуницю, перець, м’яту … всі тепличні культури“, – говорить Дмитро Макар’єв.

За словами винахідників, зараз їх системою вже зацікавилися аграрії. На великі теплиці рішення є – але вони дорогі, а от для дрібних і середніх – систем немає. Тому вчені зробили дешевий і надійний робочий продукт, при цьому вітчизняний.

Коментар: Для аграріїв дуже важливо віддалене управління без інтернету. А якщо раптом інтернет пропадає, у нас є технологія, яка дозволяє передавати дані на відстань до одного кілометра. Це нова технологія, називається LoRa. Вона дозволяє на кілька кілометрів передавати сигнали для наших включень. Це всесвітня технологія. Вона дозволяє не залежати надалі від комп’ютерних технологій і зв’язку“, – додав фахівець.

Джерело: сайт SEEDS

Читайте також: Де в Україні найдорожча земля

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: