В Україні жінки стають трактористками замість мобілізованих чоловіків

Війна в Україні та мобілізація призвели до змін на ринку праці, зокрема до нестачі кваліфікованих кадрів у сільському господарстві. Багато чоловіків, які раніше працювали трактористами, комбайнерами, ветеринарами та агротехніками, пішли на фронт захищати країну.

Це створило дефіцит робочої сили в аграрному секторі, який намагаються вирішити за допомогою жінок, повідомляє нардеп Дмитро Соломчук.

Наприклад, на Миколаївщині протягом наступних пів року вісім жінок пройдуть курс навчання та отримають навички затребуваної професії тракториста. Цю навчальну програму для жінок, які прагнуть здобути професію тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, організувала Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки уряду Данії.

Після закінчення курсу жінки зможуть працевлаштуватися в аграрних підприємствах регіону.

Це не єдиний приклад того, як жінки замінюють чоловіків на традиційно чоловічих роботах в Україні. З початку війни жінки почали працювати водіями вантажних автомобілів, пожежниками, будівельниками та навіть військовими.

Читайте також: Дощі в Україні затримали весняну посівну: як це вплине на врожай

Жінки в Україні довели, що вони здатні виконувати будь-яку роботу, і їхня роль у повоєнному відновленні країни буде дуже важливою.

Переваги працевлаштування жінок на роботах в аграрному секторі:

Зменшення дефіциту робочої сили: Жінки можуть допомогти заповнити вакансії, які звільнилися через мобілізацію чоловіків.

Підвищення рівня зайнятості: Жінки, які раніше не працювали, або працювали неповний робочий день, можуть отримати нові можливості для працевлаштування.

Стимулювання економіки: Жінки, які працюють, роблять внесок в економіку країни, що сприяє її зростанню та розвитку.

Зміна гендерних стереотипів: Жінки, які працюють на традиційно чоловічих роботах, допомагають зламати гендерні стереотипи та розширити можливості для жінок у майбутньому.

Тому, все більше жінок в Україні вирішують працювати на роботах в аграрному секторі. Вони роблять важливий внесок в економіку країни та допомагають змінювати гендерні стереотипи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: