Вчені розробили робота для знищення бур’яну

Вчені з Британії розробили унікального робота для сільського господарства. Нова розробка здатна ідентифікувати та миттєво знищувати бур’яни. Робот розрізняє до 26 різновидів шкідників, пише “Агро-Центр”.

Розробли винахід в Національному центрі точного землеробства Великобританії та назвали Hyperweeder. Робот може одразу знищувати бурян або ж розпилювати гебріциди. Він оснащений системою штучного інтелекту та спеціальними мікролазерами.

В Україні будують унікальну електростанцію на фермі

Зараз робот кріпиться до задньої частини трактора, проте науковці планують вдосконалювати свою розробку та зробити його повністю самостійним. Для розпізнавання буряну робот має спеціальні датчики. Робот видаляє бур’ян за допомогою мікролазера, нагріваючи рослини до 95ºС.

Жінки-фермери заявили про гендерну дискримінацію (інфографіка)

“Буде потрібно чимало часу, щоб сільськогосподарські роботи стали масовими, доступними і широко використовувалися в сільському господарстві. І ще не ясно — чи зможуть такі рішення мінімізувати використання гербіцидів. Проте якщо Hyperweeder доведе свою ефективність, то це значно скоротить кількість отрутохімікатів в полях і прискорить процес впровадження робототехніки”,

— додають розробники.

Підписуйтеся та слідкуйте за випусками програми “Ля Село”:

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: