“Вдвічі більше суниці”: фермер з Одещини сконструював унікальний механізм для збору ягід

Фермер з Одещини Юрій Лагуза збирає подвійний урожай суниці на своїх “плантаціях”, та ще й сам удосконалив механічний процес.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Фермер кілька років тому знайшов в інтернеті технологію “вирощування на буграх”, про яку розповідали на своєму YouTube-каналі німецькі колеги.

Річ у тім, що цей спосіб висадки рослини найефективніший з усіх можливих, бо навесні насипна земля швидше прогрівається та відрізняється більшою вологомісткістю у порівнянні з грядкою.

Щоправда, таке вирощування передбачає використання складного й дорогого обладнання, яке одночасно укладає в землю крапельну стрічку, формує бугор із ґрунту та вкриває його плівкою для мульчування.

Проте Юрій вирішив самостійно виготовити основний механізм і пристосував його до роботи в парі зі своїм стареньким трактором. 

У результаті оброблені за допомогою нового пристосування 20 соток експериментальної ділянки в перший же сезон дали врожай суниці садової майже вдвічі більший, ніж на ділянках, де використовували традиційну технологію. Ба, більше  — перший урожай зі своєї ділянки Юрій Лагуза зібрав на два тижні раніше, ніж його сусіди.

Цьогоріч Юрій i члени його родини посадили суницю садову за технологією “вирощування на буграх” уже на 1 га орендованої землі, розташованої на острові в дельті Дунаю.

Джерело: сайт Україна молода

Читайте також: Чому погане оперення у курей робить птахівництво збитковим — дослідження

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: