“Втрати лише 3%”: в Нідерландах створили унікальний комбайн для збору лохини (відео)

Нідерландська компанія продемонструвала комбайн Harvy 500 з унікальною системою вловлювання ягід, втрати якої складають 3% проти 20% у конкурентів. Машина може працювати як із механічними органами для струшування ягід, так і з людьми-збирачами.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Стандартна технологія механізованого збирання винограду Over Row (OTR), яку часто використовують для лохинових комбайнів, не оптимізована для збирання цієї ягоди. Такі машини часто пошкоджують продукт і мають великі втрати: до 20% ягід може впасти на землю під час збирання. Причиною цього є форма куща лохини, що абсолютно відрізняється від форми виноградної лози.

Для вирішення цих проблем компанія розробила запатентовану систему лову NOGAP. Система вітрил закриває територію навколо рослини, щоб жодна ягода не пошкодилася і не опинилася на землі.

Машина з механічним струшуванням може працювати й у безпілотному режимі.  В такому разі її можна використовувати на плантації багато разів за сезон, оскільки комбайн струшує лише стиглі ягоди. За пів години комбайн можна перевести в режим ручного збирання.

Машина може працювати від акумуляторів та сонячних батарей, в режимі ручного збирання споживає 1 кВт-год. Harvy500 підключений до Інтернету, розробники мають змогу стежити за станом усіх компонентів. Надалі система буде збирати дані про врожайність, автоматизовано маркувати ящики для прив’язки даних кожного окремого ящика до місцевості, часу та інших параметрів для покращення простежуваності.

Джерело: сайт Kurkul

Читайте також: “Рай для велотуристів”: в Україні з старого зерносховища облаштували першу велосадибу (відео)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: