Зачем нужен садовый измельчитель веток: 4 практические задачи и советы по выбору

Щоб газон виглядав як на обкладинці журналу, потрібен час і правильний інструмент. Найчастіше вибирають між повноцінною газонокосаркою і легким тримером. Який варіант підійде саме вам — залежить від розміру ділянки, рельєфу і навіть типу рослинності.

Поєднання маневровості й точності: що пропонує садовий тример

Прудкий садовий тример — для швидкого скошування трави у важкодоступних зонах: поряд з деревами, біля бордюрів і огорож, на фігурних клумбах. Якщо фронт робіт невеликий, він справляється ідеально завдяки компактності та малій вазі, маневровості й недорогим розхідникам. Тример дешевший за газонокосарку, у нього простіша конструкція. 

Для підтримання порядку у дворі інструмент доцільно використовувати у тандемі з садовим подрібнювачем. Підібрати подрібнювач гілок бензиновий можна тут https://www.moyo.ua/instrument/sadovaya_technika/sadovyie_izmelchitel/benzinovyyi/. Він підійде для твердих і м’яких відходів — трави, зібраної після використання мотокоси.

Досягти тримером рівного зрізу складніше, для цього його потрібно постійно тримати під одним кутом і на одній відстані від землі. Для косіння дуже густої трави потужності замало. Великі газони обробляти важко і невигідно: витрачається багато волосіні та палива (або електроенергії), навантаження приходиться на руки або плечі, можуть з’явитися мозолі через довге тримання ручки. 

Потужність і надійність в одному пристрої: аргументи на користь газонокосарки

Газонокосарка — вибір для тих, хто має рівні великі ділянки від 5 соток.

Типи:

  1. Штовхальна — проста, дешева (від 2500 грн), потребує фізичних зусиль.
  2. Самохідна газонокосилка з магазину https://www.moyo.ua/instrument/sadovaya_technika/gazonokosilki/samohodnyyi/ рухається сама, комфортна для ділянок понад 10 соток.
  3. Роботизована коштує дорого, але працює самостійно.

Ключові переваги всіх типів газонокосарок полягають в однаковому за висотою зрізі та великій ширині захвату. У моделей з покращеним захистом є функція регулювання висоти скошування. Можна обрати, щоб ножі зрізали траву під нуль або  залишали більше для краси.

Габарити — це мінус. Через громіздкість ускладнюється зберігання і погіршується прохідність при обмеженому просторі. Якісна і надійна модель самохідного типу не коштує задешево.

На чому зупинитися

Вердикт такий:

  • Електрична коса — для клумб, маленьких фігурних газонів та саду з плодовими деревами.
  • Бензокоса — для дачного дворика та прилеглої території малої або середньої площі.
  • Самохідна газонокосарка — для великих газонів з рівними краями, а також для ділянки біля двору в приватному секторі.

Якщо газон невеликий і має складну форму, вибирайте тример. Якщо ділянка велика і рівна, потрібна газонокосарка. А найкраще мати обидва інструменти: тример — для країв і важкодоступних місць, косарка — для основної площі.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: