“Агрохолдинги VS малі господарства”: нардеп Соломчук порівняв розвиток українських та польських аграріїв

Сьогодні у Польщі проходить останній день 30-го Економічного Форуму місті Карпач. Запрошений на захід член аграрного комітету Верховної Ради України Дмитро Соломчук обговорив з представниками польського Сейму та експертами подальшу співпрацю між Україною та Польщею.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

На думку політика, Україні треба брати приклад з Польщі, які ще 30 років тому пішли у бік розвитку дрібних фермерських господарств, а не агрохолдингів. Таким чином поляки дали змогу дрібним фермерам “вижити” на ринку СГ продукції.

Коментар: 30 років тому Україна та Польща пішли різними шляхами розвитку сільського господарства.

У нас утворилися великі агрохолдинги, які фактично монополізували виробництво аграрної продукції, а у Польщі розвивалися тисячі маленьких господарств і кооперативів. Нині можемо оцінити, якими є плюси та недоліки кожного зі шляхів“, – розповів Дмитро Соломчук.

Читайте також: Прибуток українських виробників за 2021 рік становить близько 500 млрд грн – нардеп

Політик перерахував реформи, які Україна вже прийняла за останній час для підтримки та розвитку малих господарств в країні. 

Коментар:На моє тверде переконання — без розвитку малих господарств село в Україні врятувати не вдасться. І ми впевнено рухаємося у цьому напрямку.

  • Державну підтримку почали отримувати не агрохолдинги, а саме дрібні господарства“, – розповів політик.

Forum Ekonomiczne – це конференція, яку відвідали близько 3000 гостей з Європи, Азії, Північної Америки та Африки. Вони взяли участь у більш як 200 тематичних дискусій, щодо тем бізнесу, управління, нової економіки, міжнародної політики, безпеки тощо. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: