Білорусь заборонила експорт цибулі, часнику і гречки

Три місяці вивезення цих продуктів з країни буде заборонене. У Білорусі ввели мораторій на експорт цибулі, часнику і гречаної крупи на три місяці.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Коментар: “У переліку товарів, щодо яких вводиться тимчасова заборона, гречка, гречана крупа, цибуля-севок, цибуля ріпчаста і часник. Ці товари заборонено вивозити незалежно від країни їхнього походження, в тому числі при поміщенні під митні процедури експорту, тимчасового вивезення, переробки за межами митної території та реекспорту”,-йдеться у постанові уряду.

При цьому МЗС Білорусі доручили повідомити в Євразійську економічну комісію про прийняту заборону, а також внести на її розгляд пропозицію про застосування іншими державами ЄАЕС аналогічних заходів.

Основні положення постанови набувають чинності після її офіційного опублікування, яке відбулося 31 березня, і діють протягом трьох місяців – тобто до 30 червня.

Під обмеження підпадають ріпчаста цибуля, часник, ріпа, жито, рис, гречка, просо, крупа, борошно грубого помелу та гранули із зерна зернових культур, шліфоване гречане зерно, готові харчові продукти з гречки, подрібнені і недроблені соєві боби і насіння соняшнику. Колегія ЄЕК прийняла тимчасову заборону на вивезення цих товарів з країн Євразійського економічного союзу (ЄАЕС).

Раніше колегія заборонила вивезення за межі ЄАЕС широкої номенклатури засобів індивідуального захисту, зокрема, масок, окулярів.

Нарешті, ЄЕК вирішила обнулити імпортні мита на медичні товари, що ввозяться для попередження та запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Цей захід буде діяти до 30 вересня 2020 року.

Джерело: Кореспондент

Читайте також: У США через карантин з притулків масово забирають тварин

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: