Ціна на гречку в Україні знову зростатиме

В Україні може зрости ціна на всіма улюблену крупу – гречку, яку зараз вже називають “золотою” через її вартість. За останні два роки ціна на цей продукт підскочила від 10 до 50 гривень.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Фахівці в галузі економіки озвучують невтішні прогнози – гречка до кінця року додасть третину ціни, тобто від 20 до 30%.

Таке зростання прогнозує виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий.

Коментар:50% відсотків гречки, яку ми споживаємо, – російського виробництва. Останні два роки, коли вона зменшила виробництво на нашому ринку, відчувається значний дефіцит. Звідси й зростання цін“, – пояснив Громовий.

Економіст Олег Пендзин солідарний з колегою і теж вважає, що крупа підніметься в ціні. Але є і хороші новини – дефіциту гречки цього року не буде. Але ціна 50 гривень за кілограм – доступна не кожному.

Коментар:Сьогодні гречка подорожчала менше, ніж споживчий кошик. Крупа гречана з початку року подорожчала на 16%. Вважайте, максимум вона буде коштувати не більше 50 гривень за кілограм“, – розповів фахівець.

Економісти сходяться в одній думці, що якщо аграрії піднімуть ціну на гречку, люди перейдуть на інші види круп – більш демократичні. 

Читайте також: В Україні цибуля побила ціновий рекорд і дорожчатиме надалі

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: