“Ціна за гектар”: за п’ять місяців до відкриття ринку в уряді назвали орієнтовну вартість землі

Вартість одного гектара після відкриття з 1 липня 2021-го ринку сільськогосподарських земель складе близько 2 тис. доларів. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Джерело: Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко. Він назвав запуск ринку своїм головним завданням на посаді міністра агрополітики.

Лещенко впевнений, що з липня ринок запрацює, водночас за його словами, серед учасників ринку передумов до великого попиту на наділи немає.

Коментар: Купівля землі – сьогодні більш вигідна транзакція, ніж покупка однокімнатної квартири в Києві. Сьогодні в Україні немає земель сільськогосподарського призначення, які не обробляються. Навіть на пісках в Житомирській області у нас люди обробляють землю, бо це високомаржінальний прибутковий бізнес“, – сказав він.

Як зазначив міністр, на сьогодні оренда землі в Україні становить не менше 150 доларів за гектар. І вона щороку зростає. І, безумовно, цей пасивний дохід цікавий всім. Чиновник додав, що земля – це краще будь-якого депозиту, оскільки її капіталізація зростає щороку, а орендна плата збільшується щорічно.

Нагадаємо, що згідно з законом про ринок землі, з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів зможуть купувати виключно громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тис. гектарів землі. Питання про те, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі. 

Джерело: сайт Главком

Читайте також: На Львівщині фермер збирає урожай лимонів 7 разів на рік

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: