Експерт розповів, чому фермерам варто сіяти гречку

У сезоні-2022 аграріям варто сіяти гречку, оскільки її ціна дуже висока. Про це розповів керівник Спілки “Борошномели України” Родіон Рибчинський. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Коментар: “З урахуванням того, що ціна на неї повністю задовольняє сільгоспвиробників, — від 27 до 30 тис. грн за тонну залежно від пропозиції та регіону — це більш ніж задовільна ціна для фермерів. Ми сподіваємося, що аграрії посіють цю зернову яру культуру, і таким чином ми будемо мати гречану крупу на столі”, — каже Родіон Рибчинський.

Також голова Спілки наголошує, що крім гречки аграріям варто сіяти також овес і тверді сорти ярої пшениці.

Коментар: “На ці культури буде попит. Попит буде і на тверду яру пшеницю, з якої роблять макаронні вироби. Нащо їх привозити з Італії чи ще звідкись, коли можна виробляти тут? Гречка, тверда пшениця і овес, — це те, на що є попит у переробників є, за що вони готові платити гроші”, — звернув увагу Родіон Рибчинський.

За його словами, наразі Україна може перейти на самозабезпечення у виробництві гречки та макаронних виробів. Переробники готові це зробити, головне — щоб аграрії посіяли й виростили актуальні для цього культури.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: