Експорт меду критично впав

Особливістю поточного року стало суттєве зменшення експорту українського меду.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

За даними Держстату, експорт меду за січень-жовтень 2021 року становив 40,9 тис. тонн. Тоді як у минулому році він сягнув рекордної цифри — понад 80 тис. тонн.

Найбільше український мед експортують країни ЄС – найбільші обсяги припадають на Польщу та Німеччину. До десятки найбільших країн, куди експортується український мед, входять  також США та Японія.

Коментар: «За підсумками 2021 року, експорт може становити близько 50 тис. тонн, що трохи більше 60% від показника попереднього року», – зауважив  співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко.

Скорочення медозборів у багатьох країнах Європи, продовження пандемії та підвищений попит на натуральний мед мали б призвести до збільшення експорту, але на практиці цього не сталося. Незважаючи на збільшення вартості експортованого меду (з 1,8 долл.США у 2019 р. до 2,37 долл.США у 2021 р.), приорітетом для бджолярів  став внутрішній ринок.

Читайте також: На Кіровоградщині функціонує унікальна кочова пасіка, де роблять мед-глінтвейн

Коментар: «Однією з основних причин скорочення експорту в 2021 році є підвищення цін та збільшення попиту на внутрішньому ринку України», – вважає Валерій Курейко.

Крім дрібного та середнього опту, коли мед продається у відрах 10-20 л. На внутрішньому ринку мед продається у фасованому вигляді — у скляних банках від 100 мл та у пластиковій тарі від 0,3-0,5 до 1-3 л. У тому числі, брендований та з етикетками, на яких вказано виробника.

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: