Які продукти подорожчають у березні та стануть не по кишені українцям

Строк зберігання овочів та фруктів торішнього врожаю добігає кінця, тому ці продукти здорожчають на 15-20% до кінця березня. Крім того, збільшиться вартість корму для тварин, тому зростають ціни на масло та м’ясо. Про це розповіли економічні експерти. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: У супермаркетах сьогодні десяток яєць коштує майже 39 грн. За 5 останніх днів яйця подорожчали на 1,7 грн — це сталося через посуху, а також через високу ціну на зернові, які основним корм для курей у фермерських господарствах. Яйця майже єдиний продукт, що здешевшає в наступному місяці.

Коментар: З березня на ринку більше яєць продають саме з особистих селянських господарств. Діапазон, який складає 35 грн за десяток знизиться десь на 5 грн за десяток“, – прогнозує генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Роман Сластьон.

Прогнози щодо інших продуктів не приємні. Поки буде дорожчати зерно, будуть дорожчати такі товари — хліб, макарони, кондитерські вироби, цукор і масло.

Коментар: Ми бачимо вже певну стабілізацію. І цілком імовірно, що вже подальшого зростання цін на зерно не буде. Проте ще деякий шлейф у підвищенні цін на борошно і на певні субпродукти може бути в межах від 5 до 10%“, – розповів радник зі стратегічного розвитку президента “Українського клубу аграрного бізнесу” Володимир Лапа.

За даними аналітиків навесні також очікується збільшення вартості м’яса. Куряче філе, за попередніми прогнозами, збільшиться в ціні на 5 гривень. Свинина подорожчає до 130 грн за кілограм. Два головних фактори подорожчання — дорогі корми та наближення Великодня.

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також:  Україні збільшуються обсяги імпорту чаю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: