Які продукти в Україні дорожчатимуть найближчим часом

Воєнний стан в Україні вплинув на все, і, звісно ж, на ціни на різні товари. Деякі продукти в Україні ще зростуть в ціні. Про це пише economics.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

На ціни на продукти впливають різні чинники, які пов’язані із війною в Україні. Найменше дорожчають ті товари, які виробляються у відносно спокійних регіонах нашої держави. 

“До прикладу, у “яблучній столиці” країни — Вінниці є значні запаси цукру та яблук. Тому вартість першого в нас майже не змінюється, а яблука подорожчали лише на 50 копійок за останній час (з моменту війни на 1,50 гривні). У цілому спостерігається помірне зростання цін на місцеві товари — до 5 %”, — йдеться у повідомленні.

Дорожчає те, що завозиться із далеких чи небезпечних регіонів. Вартість на товари, які завозяться в супермаркети із далеких від них регіонів, або ж тих, у яких ведуться бойові дії, зростає майже щодня. Часом показник зростання сягає 20%.

“Популярний “Ролтон” вироблявся в Білій Церкві, а після закриття підприємства через бойові дії, шлях цих макаронних виробів став довшим: вони їдуть до нас із Румунії через посередництво імпортерів Молдови. Логічно, що ціну неможливо утримати на попередньому рівні”, — йдеться у повідомленні.

Читайте також: На Рівненщині відбудеться посівна, попри знищені ворогом нафтобази

Вартість продуктів залежить і від таких чинників:

  • вартість пального;
  • умов логістики;
  • ризиків перевезення товарів, які постачальники і виробники наперед враховують у ціну.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: