Майже половина українських фермерів працює нелегально

Під час круглого столу “Бюджетний пиріг-2019: можливості та виклики” генеральний директор УКАБ Тарас Висоцький заявив, що 30-45% українських фермерів працюють в тіні. На думку експертів, покращити цю ситуацію можна лише змінивши механізми розподілу бюджетних грошей для агросектору, пише “Агро-Центр”.

В Україні тінізація фермерського сегмента просто колосальна: в овочівництві вона перевищує 80%, у виробництві м’яса – 60%, молока і молокопродуктів – 40%. І вона не перестає рости. 

Прибутковий бізнес: українська малина завойовує європейський ринок


Юрій Лупенко, директор “Інституту аграрної економіки” НААН України каже, що державні програми бюджетної підтримки агросектору на 2018-2019 років для сільгоспвиробників торкнулися “найболючіших точок стратегічного сектора економіки України”. І саме це має сприяти покращеню ситуації з тінізацією фермерських господарств.

Гарбуз вагою більше тонни виростили в США

“Концентруючись і далі на підтримці тваринництва, фермерства і виробників сільгосптехніки, Україні вдасться вивести АПК із стагнації”,

– зауважив Юрій Лупенко.

Проте, фермери не надто розраховують на державну допомогу. Це відбувається тому що прописані механізми розподілу бюджетних коштів далеко не ідеальні. Віце-президент SigmaBleyzer і AgroGeneration Владислава Маголецька, так прокоментувала дану ситуацію:

“Багато підприємців не звертаються за держпідтримкою, побоюючись надалі проблем. Складно зрозуміти, коли до тебе прийдуть перевіряючі органи і як саме перевірятимуть…”,

– пояснює вона.

Нагадаємо, що на початку серпня Президент Петро Порошенко підписав закон “Про стимулювання діяльності фермерських господарств”.  Документ серйозно змінює уклад роботи тих, хто працює на селі.

IT-технології в селі: українські розробники допомагають фермерам з усього світу (відео)

За новим законом ті хто працює на землі тепер можуть отримати статус фермерів, можливість легально продавати свою продукцію і право на пенсію. Таким чином, влада намагається допомогти аграріям країни  і стимулювати вихід з тіні фермерських господарств.

Проте, господарі, які вже давно займаються фермерством, скептично оцінюють перспективи, які має надати новий закон. В ньому вони вбачають дві головні загрози – нав’язливість перевіряючих органів і невиконання державою своїх обіцянок.

Українським фермерам обіцяють компенсувати витрати за електроенергію і паливо

“Закон хороший, але і що з того? Як він буде виконуватися? На місцевому рівні закони не діють. У нас фіскальні органи ніколи не працюють в правовому полі. Податкова міліція не мала права ходити по фермерським господарствам “колядувати”, але все одно ходила, навіть після того, як її законодавчо скасували. Навіщо селянину оформляти фермерство, якщо до нього почнуть ходити «колядники»? Так його податківці “не бачать.””

– відзначив президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Микола Стрижак.

Україна вивозить за кордон 90% органічної продукції (інфографіка)

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: