Мін’юст розробив алгоритм перевірки законності походження коштів на купівлю землі

Міністерство юстиції України вже розробило процедуру перевірки законності походження коштів особи, яка укладає угоду про купівлю земельної ділянки. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський на Всеукраїнському форумі “Україна 30. Земля”.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Коментар:Передбачається перевірка законності коштів особи, яка засвідчує договір на купівлю земельної ділянки. Мінюст підготував відповідне положеня і воно на затвердженні в Кабміні“, – заявив Сольський.

​​Нагадаємо, що вже з 1 липня цього року набере чинності Закон, який має на меті запустити обіг землі сільськогосподарського призначення в Україні. Проте з цього дня ще не кожен охочий зможе придбати ділянку. Лише українці як фізичні особи, і лише до 100 га в одні руки. Переважне право на придбання надаватиметься тим, хто орендує землю з 2010 року. При цьому ціна на земельні ділянки до 2030 року не може бути нижчою нормативної грошової оцінки.

А вже починаючи із січня 2024 року купувати землю зможуть і компанії, але не більше ніж 10 000 га.

Джерело: сайт Agronews

Читайте також: “Відтепер “кабінетні чиновники” позбавлені можливості “дарувати” українську землю собі та своїм друзям” – нардеп Соломчук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: