На Одещині створять прогресивний агрокластер

В Одеській області створять агрокластер “Фрумушика-Нова”. Протягом трьох років пілотний проект будуть втілювати у Тарутинському районі., розповіла заступник голови Одеської ОДА Світлана Шаталова, пише “Агро-Центр”.

“В Одеській області запустили агрокластер «Фрумушика-Нова», який стане центром екологічного та сільського туризму. Завдяки пілотному проекту ми зможемо зберегти культурну та природну спадщину регіону. Окремий акцент ― розвиток сільського господарства, тваринництва і стимулювання до індивідуального підприємництва. Це дасть можливість реалізувати ресурсний, економічний та соціальний потенціал Тарутинського району”,

— зауважила Світлана Шаталова.

Планується, що на території агрокластеру буде реалізована ціла низка важливих заходів. Зокрема, передбачено створення науково-дослідного центру. До його складу увійдуть представники провідних вищих навчальних закладів Одеси. Окремо, розвиватимуть нові види промислової та сільськогосподарської діяльності. Наприклад, через зміну клімату виникла можливість вирощувати лаванду. На місці організують її переробку, а в період цвітіння ― екскурсії на лавандові поля.

Окрему увагу приділятимуть розвитку міжнародного співробітництва ― зокрема, йдеться про співпрацю з італійськими та німецькими підприємствами, а також з Академією наук Молдови. Очікується, розвиток агрокластеру сприятиме збільшенню інвестицій та формуванню сучасної структури економіки Одеської області.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: