Нардеп Соломчук жорстко відреагував на лист посла Малайзії, про скорочення імпорту “пальми” в Україну

Посол Малайзії в Україні Раджа Реза Раджа Заіб Ша написав лист комітету ВР, у якому заявив, що Малайзія стурбована можливими скороченнями імпорту “пальми” Україною. Член аграрного комітету Верховної Ради України Дмитро Соломчук, який активно бореться з використанням пальмової олії в Україні, відреагував на лист посла у своєму Facebook.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Дмитро Соломчук переконаний, що такі переживання з боку посла Малайзії є показником того, що Україна рухається у правильному напрямку. Він нагадав, що мова йде про ту саму олію, яка спричиняє серцево-судинні захворювання, ожиріння та активізує ракові клітини.

Коментар: “Посол Малайзії в Україні написав лист на комітет, у якому заявив, що харчова галузь України, переважно уся, використовує пальмову олію, а Малайзія переживає можливими скороченнями імпорту “пальми” Україною.

Так, це те, чого ми хочемо досягти!) Починаючи з 2015 року імпорт пальмової олії Україною почав зростати вражаючими темпами. Ми припускаємо, що це було пов’язано з приходом “кондитерів” до влади і збільшення їхньої мережі магазинів. Але це лише припущення)“, – розповів політик.

Читайте також: Кожен українець в рік споживає по 6 кілограмів пальмової олії

Політик повідомив, до цього часу, сигнали з-за кордону були лише позитивними, але “стурбованість” виробників пальмової олії була очікуваною (за 2020 рік до України імпортовано 240 тис. тонн пальмової олії. Якщо це перевести в гривні – це понад 6 млрд грн. Наразі ці гроші українці інвестують у фермерів Малайзії та Індонезії).

Пам’ятаєте пальмову олію? Ймовірно, ви снідали продуктами з її вмістом, а ваші діти, ймовірно, з радістю споживають її з…

Опубликовано Дмитро Соломчук Среда, 17 ноября 2021 г.

Нагадаємо, ВООЗ підтримала законопроєкт №5148 ініційований Дмитром Соломчуком стосовно заборони трансжирів у харчових продуктах.

Також Всесвітня організація охорони здоров’я звернулася до урядів країн щодо виключення трансжирних кислот промислового виробництва зі складу харчової продукції в усьому світі до 2023 року.

Зі свого боку, нардеп пообіцяв надати Малайзії повний список народних депутатів, які не підтримають законопроєкт про обмеження використання пальмової олії.

Коментар: “Обіцяю зі свого боку надати Малайзії повний список народних депутатів, які не підтримають законопроєкт про обмеження “пальми”. Потенційно значна частина з них зможе працювати на плантаціях у Малайзії і надалі підтримувати їх виробництво)

Ми ж підтримуємо здоров’я українців 😉” – повідомив Дмитро Соломчук.

Нагадаємо, у Верховній Раді України та Аграрному комітеті ВР також підтримали ініційований Дмитром Соломчуком законопроєкт щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів, молока та молочних продуктів, зокрема продуктів дитячого харчування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: