Названо ТОП-5 областей України за кількістю земельних аукціонів

Кількість земельних аукціонів у “Прозорро.Продажі” за листопад збільшилась майже у 4,5 раза. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко на своєму Telegram-каналі.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Він зазначив, що у жовтні у системі було оголошено 306 земельних аукціонів із оголошеною вартістю усіх земельних ділянок у 155 млн грн та їх загальною площею 1400 га. А за підсумками листопада земельних аукціонів уже 1357 (938 із оренди та 419 — із відчуження). Стартова ціна усіх лотів — 417 млн грн. А загальна площа земельних ділянок — 6776 га.

Коментар:Причому 70% земель, за якими ведуться торги, — це землі саме сільськогосподарського призначення“, — уточнив міністр.

Участь у торгах взяли понад 300 учасників, майже 100 вже завершують укладення договорів. Як стверджують у “Прозорро.Продажі”, переважна більшість продавців — це органи місцевого самоврядування. Зростання стартової ціни за земельними лотами перевищує 208%.

Коментар:96% усієї землі, яка пропонується до здачі в оренду, — це землі с/г призначення. Абсолютний лідер тут — Одещина. У регіоні оголошено 186 аукціонів із оренди землі. Далі слідують Хмельницька, Кіровоградська, Київська та Волинська області“, — додав він.

Найактивніші регіони у питанні відчуження землі — Львівська, Київська, Закарпатська, Одеська, Хмельницька. 

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: