Німеччина: “Україна це потужний партнер в агросфері”

Україна – країна з неймовірним аграрним потенціалом. Саме це сприяє укріпленню співпраці в агросфері з іншими країнами, пише “Агро-Центр”.

В вівторок, 18 вересня відбулось засідання Німецько-Українського аграрного комітету. Це була вже 15-та зустріч в рамках проекту. Подібні заходи відбуваються щороку, головна мета – оцінити ефективність двосторонньої співпраці. На засіданні розглядали питання реалізації спільних коопераційних проектів в АПК та обговорювали нові перспективні напрями подальшої співпраці в агросекторі.

Представником з української сторони була Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, з боку Німеччини – Парламентський держсекретар Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини Міхаель Штюбген.

“Я вдячна німецьким колегам за активну співпрацю в питаннях двосторонньої торгівлі аграрною продукцією. Так, відмічається позитивна динаміка товарообігу сільгосппродукцією, який збільшився на 223,9 млн дол. США та становив 846,9 млн дол. США у 2017 році”,

– зазначила Ольга Трофімцева, заступник Міністра з питань євроінтеграції.

Ольга Трофімцева відзначила ефективність співробітництва з Німеччиною в рамках двосторонніх коопераційних проектів, які допомагають створити стійку основу для розвитку зовнішньої торгівлі українського АПК.

Німеччина не планує припиняти співпрацю між країнами, оскільки бачить в Україні дуже потужного аграрного партнера з великим потенціалом на міжнародному ринку, відзначив пан Міхаель Штюбген.
Наразі, 1/5 загального бюджету спрямовується на реалізацію п’яти, двосторонніх міжнародних проектів. проекти фінансуються Федеральним міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини.

“У перспективі ми розглядаємо ще багато напрямів для плідної співпраці, зокрема, співробітництво в лісогосподарській галузі, ветеринарії та підготовці висококваліфікованих фахівців для роботи з новітніми агротехнологіями”,

– підсумувала Ольга Трофімцева.

Данія побудує новий завод в Україні

Нагадаємо, що наразі діють такі спільні проекти України та Німеччини в агросфері:

– Проект «Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України»;
– Німецький Аграрний Дослідний Центр в Україні;
– Німецько-український аграрно-політичний діалог (АПД);
– Проект у сфері екологічного землеробства;
– Проект «Надання консультацій Україні з аграрної торгівлі в рамках ПВЗВТ між ЄС та Україною».

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: