Пасовище для селян чи сонячні панелі: на Прикарпатті фермери відстоюють землю

На Івано-Франківщині у селі Воронів селянин Василь Онуфрейчук збирається воювати проти інвесторів, які планують на місці пасовища поставити сонячні панелі. В обмін на дозвіл жителів, підприємці пообіцяли добудувати церкву, пише “Агро-Центр”.

Частина селян погодилися, а частина – на чолі з Василем Онуфрейчуком – ні:

“Скоро в селах неможливо буде й ложки домашнього молока купити. Колись у селі була ферма на 600 голів племінного стада, а тепер аби 50 корівок на всі двори набралося. Замість підтримувати господарів, сільська влада повідомила нам, що 10 га громадського пасовища можуть віддати підприємцям для встановлення сонячних панелей”,

– розповідає він.

Річ у тім, що він, як і частина селян, живуть за рахунок свого господарства. Віднедавна вони ж зрозуміли, що вигідніше тримати по кілька корів, а для них треба пасовище. На громадських слуханнях частина селянок висловилися за – мовляв, краще мати церкву, аніж пасовище. Щоправда, процес домовленостей триває і знаходиться під контролем місцевої влади.

За інформацією директора департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації Івана Андріїшина, на Прикарпатті у господарствах населення налічується 91 тисяча корів. За рік дійна череда на подвір’ях громадян поріділа на три тисячі голів. Ще 4,2 тисячі корів утримується в сільгосппідприємствах краю. Водночас скорочуються обсяги тваринницької продукції. Торік вироблено 445 тис. т молока — на 4,3 тисячі менше, ніж у 2016-му.

За матеріалами газети “Голос”

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: