По 5 тисяч за гектар: українські фермери отримають компенсації за втрату посівів

У Мінекономіки бачать необхідність виділення грошової компенсації фермерам за втрату посівів через посуху з розрахунку 4,5-5 тис. грн за гектар постраждалих посівів. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр

Про це повідомив заступник міністра Тарас Висоцький. 

Коментар:Ми бачимо необхідність виділення безповоротної разової допомоги, наші розрахунки показують, що це має бути близько 4,5-5 тис. грн на один гектар. І хоча не буде прив’язки до регіону, але ми розуміємо, що 70-75%, а то і 85%, піде в Одеську область“, – розповів Висоцький. 

За його словами, інструмент компенсації повинен бути максимально простим – для цього необхідно буде підтвердити статус сільгосптоваровиробника, а Укргідрометцентр додатково підтвердить площу постраждалих посівів. 

Також він додав, що на цей час Мінекономіки шукає спосіб реалізації цієї ідеї.

Коментар:Ми шукаємо юридичний момент, як це зробити швидше. Можна виділити кошти з фонду, сформованого для боротьби з коронавірусом, прирівнявши це до форс-мажору. Є можливість через бюджет, але це довше“, – зазначив заступник міністра. 

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства вважає, що дощі, які прийшли в Україну в травні, частково поліпшать ситуацію з урожаєм 2020 року, і прогнозує валовий збір на рівні 65-68 млн тонн.

Джерело: сайт Уніан

Читайте також: У Мінекономіки назвали регіони з найбільшими втратами посівів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: