Рівненські аграрії отримали компенсацію за сертифікацію органічної продукції

Відшкодування витрат за сертифікацію органічної продукції передбачено Комплексною програмою розвитку агропромислового комплексу Рівненської області на 2018-2022 роки.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Про це повідомили у пресслужбі Рівненської ОДА.

На фінансування програми з обласного бюджету виділено 250 тис. грн.

Процедура отримання документа дороговартісна, тому й запровадили таку підтримку.

Коментар: “Програма діє не перший рік і сприяє підвищенню конкурентоспроможності продукції. Щоб отримати сертифікат, агрофірма надає відомості про продукцію інспекторам компанії “Органік стандарт”. Це єдина українська установа з сертифікації органічного виробництва, визнана в Європі.

Фахівці роблять не лише обстеження самої продукції, а і її вирощування, переробки та транспортування. І, лише, у випадку відповідності усіх цих складових міжнародним стандартам, інспектори видають сертифікат, який визнають навіть у Європі”, – розповідає керівниця департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько.

Визначає отримувачів компенсації спеціальна комісія. Для цього агрофірми надають відомості про наявність сертифікату та кошти, що використані на його отримання.

Програма передбачає компенсацію витрат, які використали аграрії  на сертифікацію продукції. Загалом за відшкодуванням звернулося 9-ть сільгоспвиробників.  

В результаті шістьом суб’єктам господарювання надано по 30 тисяч гривень на суму 180 тисяч гривень, а трьом – компенсовано фактичні витрати на суму 70 тисяч гривень.

Джерело: сайт Рівненської ОДА

Читайте також: Члени особистого селянського господарства зможуть зареєструватися безробітними — законопроєкт

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: