Щороку у світі зникають ліси площею з Бельгію – науковці

Фонд тропічних лісів Норвегії заявив, що з 2002 до 2019 року світ втратив 571 863 кв. км тропічних лісів — це більше, ніж площа континентальної Франції.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: В неділю, 21 березня, люди відзначають Всесвітній день лісів. Цьогорічне гасло – “Відновлення лісів: шлях до відродження та добробуту”. Щороку в цей день фахівці в усьому світі знаходять час для обговорення цінності лісу. Населення може дізнатися, як відбувається або ж має відбуватися збалансоване управління лісами, невиснажливе використання лісових ресурсів (без заподіяння шкоди лісовим екосистемам) з метою їх збереження для майбутніх поколінь.

Саме з наближенням цього дня Фонд тропічних лісів Норвегії заявив, що з 2002 до 2019 року світ втратив 571 863 кв. км тропічних лісів — це більше, ніж площа континентальної Франції. 

Фонд проаналізував відомості про всі тропічні ліси на планеті, зокрема про те, що з ними відбувалося у 73 країнах з 2002 до 2019 року.

Загалом на Землі було 14,5 млн кв. км тропічних лісів. Наразі лише 36% залишаються повністю вцілілими, приблизно 34% повністю зникли, 30% занепадають. Щороку зникають ліси площею з Бельгію (приблизно 30 689 кв. км).

Найсильніше потерпає Азія — там залишилося 7% недоторканих тропічних лісів світу. На Амазонці залишаються 72%, з яких 42% у Бразилії.

Зникнення лісів у фонді пояснюють масовою вирубкою — для виробництва сої, пальмової олії, випасання великої рогатої худоби, видобутку корисних копалин і виготовлення деревини.

Коментар: У нас є територія, вдвічі менша за Європу, яка досі залишається повністю недоторканою. Однак тропічні ліси, що залишились, або серйозно пошкоджені, або дедалі більше фрагментовані. Люди рубають колись непрохідні ліси на менші частини, підриваючи їхню здатність накопичувати вуглекислий газ, охолоджувати планету та забезпечувати тваринам середовище для проживання“, — йдеться у звіті.

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: Експерти назвали найкращі дні для висадки тюльпанів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: