Скільки коштує український чорнозем: експерт назвав ціну

Директор економічних програм Українського інституту майбутнього (UIF) Анатолій Амелін підрахував, скільки коштує український чорнозем.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Коментар: “Будучи в Ізраїлі, з подивом дізнався, що там можна купити в мішках український чорнозем!” – дивується на своїй сторінці у Facebook Анатолій Амелін. 

Деталі: Директор UIF вирішив скласти ціну національному скарбу України.

Експерт рахує у своєму пості. Площа чорнозему в Україні становить 28 мільйонів гектарів, товщина чорноземного шару може варіюватися в широких межах: від декількох сантиметрів до 1,5 метра в Україні. Якщо брати як середній показник шару чорнозему в 40 сантиметрів, то його загальний обсяг в Україні становить 112 мільярдів тонн.

Амелін резюмує, що “при грубій оцінці, весь обсяг чорнозему в Україні коштує від 830 мільярдів до 1 трильйона доларів”.

Коментар: “Як можна володіти такими багатствами і не вміти ними грамотно розпорядитися?” – питає у пості економіст.

Раніше експерти назвали, скільки загалом коштуватиме 1 гектар в Україні після запуску ринку землі 1 липня 2021 року.

Так, народний депутат Микола Сольський, співавтор земельного закону і голова аграрного комітету Верховної Ради, заявив, що “за такої моделі ринку 1 гектар коштуватиме 2 тисячі доларів замість 4-5 тисяч, якби юридичні особи були повноцінними учасниками ринку”.

Парламентарій вважає, що поетапність запровадження ринку землі в Україні несе ризики тому, що “люди та компанії, які наразі землю орендують, куплять землю дешевше, а власники землі отримають менше грошей”.

Джерело: сайт Час-Дій

Читайте також: Криму загрожує катастрофічна посуха

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: