Стало відомо, скільки тіньової землі в Україні

Дані вибіркового космічного фотографування, яке було проведено за сприяння Світового банку, показали обсяги тіньової землі в Україні.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Коментар: Площа неформально оброблюваних сільськогосподарських земель в Україні становить 28-29%. За висновками експертних досліджень аналітичних центрів ІСЕТ та CASE, 2019 року обсяг тіньової оренди сільськогосподарських земель в Україні становив від 19 млрд до 69 млрд грн“, – йдеться у повідомленні.

Деталі: Координатор експертних груп Економічної експертної платформи Олег Гетман повідомляє, що при цьому втрати бюджету досягали від 6 млрд до 22 млрд грн на рік від недонадходжень ПДФО, ЄСВ, єдиного податку 4-ї групи (або податку на прибуток підприємств).

Коментар: Крім того, легально працюючі сільгоспвиробники втрачають свою конкурентоспроможність порівняно з особами, які працюють нелегально, за рахунок нерівних умов ведення бізнесу. Це призводить до посилення корупції, збільшення втрат надходжень податків до бюджетів усіх рівнів і до подальшого зростання частки землі, що перебуває в тіньовому обробітку“, – зауважив Олег Гетман.

Джерело: сайт Agronews

Читайте також: Нардепи запропонували законопроєкт про розпаювання державних земель

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: