Стало відомо, скільки земельних угод вже зареєстровано в Україні

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України повідомили, що станом на 26 липня 2021 року було украдено 1994 земельні угоди. Це стало можливим з 1 липня поточного року, коли і було скасовано багаторічну заборону на купівлю і продаж землі сільськогосподарського призначення.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Мінагрополітики повідомили, що за перших 26 днів після скасування мораторію 4120 нотаріусів подали заявки на отримання доступу до Державного земельного кадастру. Всього заяв – аж 4610, із них вже погоджено 4038. На розгляді знаходиться – 47 заяв, а 525 отримали офіційну відмову.

Так у своєму телеграм-каналі цю інформацію прокоментував народний депутат, член аграрного комітету Дмитро Соломчук: “Це все свідчить лише про одне – ринок землі в Україні успішно працює, а українці вільно користуються своїм законним правом розпоряджатись власністю“.

Нагадаємо, що 1 липня Міністр агрополітики Роман Лещенко офіційно оголосив про відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення. До 2024 року право на купівлю с\г землі матимуть лише громадянами України.

Одній особі буде дозволено купити не більше 100 гектарів. Згідно з діючим законом, іноземці не зможуть укладати земельні угоди без виключень. Потенційно, питання про можливість продажу землі громадянам інших країну буде підняте на Всеукраїнському референдумі.

Читайте також: Нардеп Соломчук пояснив, чому агрохолдингам не вигідно купувати землю с\г призначення

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: