У Франції створили унікальну агрошколу, яка випускатиме 2000 фермерів щороку (ФОТО)
У Франції, всього у 30 км на захід від Парижа, було створено унікальну агрошколу Hectar. Школа повинна залучити нових людей до французького сільського господарства і допомогти фермам заробляти. Про це у своєму Telegram-каналі розповів нардеп Дмитро Соломчук.
Детальніше про це розповідає Агроцентр.
Політик нагадав, що Франція є житницею Європи, на яку припадає п’ята частина виготовленої агропродукції у ЄС. Але, переважна більшість фермерів там – люди віком 50+, і це реальна проблема.
На думку фахівців, щоб залучити молодь, необхідну для ведення сільського господарства в майбутньому, необхідно змінити спосіб життя фермера.
Школу Hectar розмістили у новозбудованому, одночасно сільськогосподарському та високотехнологічному кампусі. Щороку 2000 молодих людей з міст та сіл відбирають для навчання, аби вони стали підприємцями-фермерами.
Тут молоді люди, які планують свої виноградники або ферми, відточують пропозиції інвесторам і вчаться програмувати роботів-прибиральників врожаю тощо.
Коментар: “Щороку близько 2000 молодих людей відбирають для навчання у школі. Головна ціль – дати основні знання про функціонування ферми.
На одній з агроекологічних овочевих ферм NeoFarm студенти програмують роботів для висадження насіння та збирання врожаю, стежать за роботою посівних та поливних систем, спостерігають за коровами, обладнаними нашийниками у стилі Фітбіт, які стежать за їхнім здоров’ям.
В інших лабораторіях молодь планує виноградники або ферми, які будуть керуватися за допомогою інформаційних технологій, та практикуються захищати свої пропозиції перед інвесторами“, – розповідає Дмитро Соломчук.
Основний спонсор та засновник Hectar, французький мільярдер Ксавьє Ньєль, робить ставку на те, що випускники його школи будуть більш заповзятливими, новаторськими й, в кінцевому підсумку, більш здатними до перетворень для французької економіки, ніж студенти, які закінчують традиційні сільськогосподарські університети.
Школа Hectar підтримується також і приватними інвесторами та корпоративними спонсорами.
Коментар: “Фінансують проект приватні інвестори. Можливо, подібне варто запровадити і Україні?“, – зауважив український політик.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: