У Здолбунові відбувся “Форум агровиробників Рівненщини”

Сьогодні у Здолбунові відбувся “Форум агровиробників Рівненщини”, який організувала Всеукраїнська аграрна рада.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: У семінарі взяв участь міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. За його словами поділ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства й утворення окремого Міністерства аграрної політики та продовольства став надзвичайно важливим кроком для України.

Нагадаємо, завдяки цій реформі, програма кредитів “5-7-9” для аграріїв стала ще доступнішою. Адже більш ніж половина кредитів із 40 млрд гривень виділених на програму, була використана саме на малі сімейні господарства.

Також міністр порекомендував фермерам Рівненщини акцентувати більше уваги на виробництві сільськогосподарської техніки. За його словами саме ця сфера наразі є однією з найприбутковіших в Україні.

З його словами погодився член аграрного комітету ВР Дмитро Соломчук.

В нас імпорт іноземної сільськогосподарської техніки в рік становить 200 млн євро. Це надто багато. Я вважаю що потрібно щоб він зменшувався, а збільшувалися наші локальні внутрішні виробники. В цьому зараз є особлива потреба для українського агроринку“, – додає нардеп.

Окрім того, Дмитро Соломчук наголосив на важливості заборони пальмової олії в харчових продуктах. Натомість українським фермерам він порадив займатися розведенням нетелів для того, щоб отримувати вітчизняні природні жири та успішно продавати їх на внутрішній ринок. За його словами, це посприяє не лише поліпшенню економіки країни, але й здоров’ю всієї нації. 

Сьогодні держава надає 50 тис. грн компенсації за нетеля. Ціна хорошого молодого нетеляти в Європі 2800 євро. Інвестуйте ці кошти, побудуйте корівники в областях по 25 тисяч голів у кожному і вже через 2 роки ми подолаємо проблему використання трансжирів у харчових продуктах в Україні“, – повідомив нардеп.

Читайте також: У 2022 році понад 1200 аграріїв зможуть отримати дотації на зрошення – нардеп Соломчук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: