Україна подвоїла експорт насіння до Євросоюзу

Україна за 9 місяців 2021 р. у країни ЄС експортувала 1 154 т зернових культур у якості насіння, що у 2,1 раза перевищує аналогічний показник минулого року. Про це повідомляє “Український клуб аграрного бізнесу”.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Як зазначається, експортується насіння пшениці та кукурудзи. Практично з нуля розпочався експорт насіння пшениці, який зріс до 328 т. Основними країнами-імпортерами були: Чехія, Німеччина та Литва. Щодо насіння кукурудзи, то його експорт зріс на 51%, і за 9 місяців 2021 року склав 826 т. Основними країнами-імпортерами насіння кукурудзи є: Угорщина, Німеччина та Румунія.

Коментар:На перший погляд, обсяг експорту зернових у якості насіння незначний у порівнянні обсягами експорту продовольчого та фуражного зерна. Однак варто зазначити, що вартість насіннєвого матеріалу значно вища у порівнянні з зерновими з іншим призначенням, і за 9 місяців 2021 року українським насіннєвим компаніям вдалося згенерувати експортну виручку в розмірі $2,1 млн лише від експорту насіння зернових культур в ЄС“, — коментує аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: