Уряд виділив понад 20 млн грн на розвиток сироваріння Рівненщини та Волині

Міністерство розвитку громад та територій України надало Рівненській та Волинській областям понад 20 мільйонів гривень держпідтримки на розвиток сироваріння. Про це повідомили у пресслужбі Рівненської ОДА.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Одинадцять громад з Рівненщини та ще одна з Волині (Цуманська) об’єдналися і будуть разом виготовляти молочну продукцію та сири. Зокрема на Рівненщині це Козинська, Вараська, Мирогощанська, Гощанська, Боремельська, Корецька, Млинівська, Повчанська, Бугринська, Острожецька та Острозька.

Локомотивом у цьому процесі стала Козинська тергромада. Саме остання подала відповідний проєкт і перемогла у Міністерстві розвитку громад та територій України.

Проєкт передбачає не лише виробництво продукції, а й утримання худоби, облаштування територій для її випасу, закупівлю відповідного обладнання для сироварні.

Проєкт реалізовуватиметься протягом двох років. За цей час місцеві жителі отримають консультації щодо виготовлення сирів та подальшого просування своєї продукції, будуть придбані добрива та травосуміші, підготовлені та засіяні пасовища, буде придбаний трактор та інше обладнання для заготівлі кормів, населення отримає обладнання для доїння корів, облаштовані свердловини для водопостачання тощо“, – пояснює голова Козинської ТГ Іван Школяр.

Переймати досвід Козинська громада планує в підприємства, яке займається переробкою молока, виготовленням кисломолочних виробів, сметани та різноманітних сирів під брендом “Гощанська долина сиру”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: