В Україні молочні продукти підскочать у ціні (відео)

Молочна продукція в Україні з початку наступного року подорожчає на 2,5-5%. Про це повідомляє асоціація виробників молока.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Прибутковість виробництва молока в жовтні 2020 року стала найнижчою за останні п’ять років, що пов’язано з подорожчанням кормів через нижчий урожай кукурудзи.

Коментар: Затяжний дефіцит молока-сировини через значне скорочення поголів’я корів, а також тиск від ажіотажного зростання цін на кормові інгредієнти будуть підігрівати ціни на сировину. А значить, і ціни на готову молочну продукцію можуть зрости на 2,5-5% залежно від продуктової категорії вже з 1 січня 2021 року“, – розповіла віцепрезидентка Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк.

У зв’язку з тим, що господарствам не вдалося заготовити достатню кількість кормів, значна частина ферм буде змушена зменшувати поголів’я або взагалі виходити з бізнесу.

Коментар: Протягом всього 2020 року Україна щомісяця втрачала від 1000 до 1500 корів“, – наголошує експерт.

В Асоціації підкреслюють, що ситуацію в молочній галузі погіршує рішення уряду і Верховної Ради скоротити бюджет державної підтримки для сільгоспвиробників – після першого читання проєкту держбюджету на 2021 рік обсяг допомоги був скорочений до 4,5 мільярда гривень з 8,2 мільярда гривень.

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: В Україні розробили безкоштовний додаток для фермерів: чим корисний

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: