В Україні подорожчала картопля

За вихідні ціна на картоплю додала 30 коп/кг і вийшла на рівень 7.80 грн/кг. Про це свідчать дані офіційного сайту ринку “Шувар” – найбільшого гуртового торговельного майданчику Західної України.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: На найбільшому фермерському ринку Півдня України – “Нежданна” в селі Великі Копані на Херсонщині чимало продавців картоплі із західної України. Продовольча картопля тут, залежно від якості, коштує від 8.50 до 9.50 грн/кг.

На найплатоспроможнішому гуртовому ринку України – “Столичний” в Києві ціна на картоплю варіюється від 8.00 до 9.50 грн/кг.

У столичних мережах супермаркетів картопля продається за наступними цінами: Metro – 11.50 грн/кг, Auchan – 10.90 грн/кг, Novus – 11.53 грн/кг.

Цього року ціни на картоплю близькі до показників рекордного за 5 останні років 2020 року. Щоправда, торік ціна на цей овоч поступово опускалася під натиском експорту з Росії, Білорусі та Нідерландів.

Цього року врожай у північних сусідів менший, менша й різниця у ціні, тож і менша зацікавленість імпортерів. Нідерландський минулорічний експорт був винятком, адже через закриття через карантин HoReCa якісна картопля, призначена для переробку на фрі виявилася непотрібною.

Джерело: сайт AgroTimes

Читайте також: Україна наростила експорт соняшнику у 10 разів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: