В Україні посилять охорону географічних зазначень для сільгосппродукції

Уряд схвалив законопроєкт, який посилить охорону географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, в тому числі на території Європейського Союзу. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Коментар: “Україна має багато унікальних продуктів із історичним географічним походженням. Наразі Євросоюзом вже визнано такі українські продукти з географічним зазначенням, як “мелітопольська черешня”, “гуцульська овеча бриндзя” і “гуцульська коров’яча бриндза”. Сьогоднішнє рішення – це ще один крок до захисту нашої спадщини та визнання Європою нашої унікальної продукції“, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що прийняття законопроекту відкриє нові торговельні можливості, сприятиме збереженню місцевих традицій, розвитку туризму та стимулюванню суміжних сфер, таких як гастрономічний туризм та ресторанно-готельний бізнес.

Наразі проходить підготовча робота для реєстрації нових географічних зазначень України, зокрема, “Вина ШАБАГ” (Одеська обл.), “М’ЯСО БАРАНИНИ “ФРУМУШИКА” (Одеська обл.), “Вина АША-АБАГ” (Одеська обл.), “Херсонський кавун” (Херсонська обл.), “Мед Закарпаття” (Закарпатська обл.) та інших.

Так, реалізація проекту Закону дозволить:

• включати національні українські продукти з географічними зазначеннями до відповідного реєстру Європейського Союзу для їх охорони на території країн-членів ЄС;

• врегулювати особливості підготовки до реєстрації, використання та захисту географічних зазначень для сільськогосподарської продукції і харчових продуктів, визначити засади охорони традиційних гарантованих особливостей сільськогосподарської продукції і харчових продуктів;

• досягти відповідності законодавства України із законодавством ЄС у зазначеній сфері відповідно до Угоди про асоціацію Україна – ЄС.

Джерело: сайт Agronews

Читайте також: В Україні впала ціна на соняшникову олію: озвучено цифри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: