В Україні збільшуються обсяги імпорту чаю

В 2020 році в Україну було імпортовано 17,2 тис. т чаю на загальну суму 60,4 млн $. Обсяги імпорту виросли на 8% в порівнянні з аналогічним показником попереднього року. 

Детальніше про це розповідає Агроцентру.

Деталі: Про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу.

Український ринок чаю повністю залежний від імпорту. Чай вже давно ввійшов в раціон українців, навіть незважаючи на відсутність власного виробництва. Однак середньостатистичний українець споживає протягом року близько 0,4 кг чаю. Цей рівень споживання ще далекий до середньосвітового показника (0,8 кг), не говорячи вже про світових лідерів по споживанню чаю.

Основними постачальниками чаю в 2020 році в Україну були традиційні чайні країни: Шрі-Ланка (37% українського імпорту в грошовому вимірі), Індія (14%), Китай (11%), Кенія (10%), а також ОАЕ (12%).

Варто відмітити зміни в структурі імпорту, а відповідно, і в споживанні чаю, поступово збільшується частка зеленого чаю. По результатам 2020 року зелений чай становив вже 16% від загального обсягу імпорту.

Україна здійснює подальший реекспорт чаю, але його обсяги порівняно невеликі. В 2020 році було експортовано 743 т чаю на загальну суму 5,1 млн $. 62% українського експорту чаю здійснюють в Білорусь та Молдову.

Джерело: сайт Агро Новини

Читайте також: В Україні презентували агростратегію-2030

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: