Відзавтра в Україні стартуватиме ринок землі: що зміниться

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль нагадав, що зміниться для України після відкриття ринку землі.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: У світі немає жодної успішної країни, де діяв би мораторій на ринок землі, і з 1 липня його не буде і в Україні. Про це в ході засідання уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Коментар: Завтра стартує одна з найважливіших і найбільш очікуваних реформ за всю історію незалежної України. Українці стануть справжніми господарями своєї землі, адже зможуть не просто нею володіти, а й вільно розпоряджатися. Це те, що закріплено в Конституції, але фактично було неможливим через дію мораторію. Немає жодної успішної країни, де діяв би мораторій на введення цивілізованого ринку землі. Завтра його не буде і в Україні“, – сказав прем’єр.

Шмигаль також додав, що відкриття ринку землі є важливим кроком для захисту прав українських фермерів. Аграрії отримають переважне право на придбання ділянки, яку орендують.

Земельна реформа також передбачає створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

Коментар: Кредит зможуть отримати навіть малі фермери, які обробляють землю до 500 га, і які не мають кредитної історії“, – підкреслив Шмигаль.

Крім того, він додав, що для покупки землі потрібно буде офіційно показати свої кошти. Всі транзакції будуть йти через банк, а всі договори будуть перевірятися нотаріусами.

Джерело: сайт Час-Дій

Читайте також: Експерти розповіли, як можна легко очистити овочі та фрукти від хімікатів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: