За 2021 рік Україна збільшила експорт агропродукції до ЄС на 33%

Минулого року експорт української агропродовольчої продукції до країн Європейського Союзу у грошовому вимірі збільшився на 33% порівняно із 2020 роком і сягнув $8,3 млрд. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Частково таке зростання зумовлене збільшенням вартості більшості категорій товарів на світовому ринку, частково – збільшенням відвантажень.

Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

Зауважується, що при цьому, Україна закрила 9 квот на безмитний експорт до ЄС, а саме на такі позиції як: мед, крупи та борошно, крохмаль, оброблений крохмаль, оброблені томати, виноградний і яблучний соки, яйця, м’ясо птиці (частини), оброблена продукція із зернових.

Коментар: “Якщо порівнювати з 2020 роком, то змінилася ситуація з використанням квот по поставкам в ЄС цукру та кукурудзи, а точніше з їх неповним використанням. Щодо цукру, то квота в 2021 році була використана на 87% через дефіцит на внутрішньому українському ринку даного виду продукту. В той же час, квота на кукурудзу була «закрита» лише на 5% через підвищений попит на цей вид зернових в 2021 році та наявності більш привабливих експортних каналів для українських аграріїв”, – зауважила аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Також інформується, що частина квот має попит і використовується дуже швидко. Зокрема це стосуються меду, річна квота на який знову закрита в перших числах січня 2022 року, як і минулого року. Окрім меду, станом на 18 січня 2022 року, повністю використана квартальна квота на м’ясо птиці та курячі яйця.

Читайте також: “Нафтогаз” переводить свої ТЕЦ на солому: компанія шукає постачальників

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: