Закарпатський розробник запатентував винахід, що може врятувати планету від пластику

Проблема використання пластику вже давно є одним з ключових питань екології. Науковці всього світу шукають способи замінити шкідливу сировину та замінити її на менш шкідливу для навколишнього середовища. Науковець з Закарпаття запатентував унікальний винахід, який допоможе розв’язувати дану проблему, пише “Агро-Центр”, з посиланням на “Карпатський об’єктив”.

Петра Бобонич — відомий закарпатський винахідник. Йому вдалося розробити екологічно-чистий спосіб виробництва одноразового посуду з органічної сировини, яка зазвичай залишається на полях після збору урожаю.

Дача на колесах: американці створили будинок з городом на колесах

На запитання, що саме наштовхнуло чоловіка зайнятися цим питанням, Петро розповів, що не міг залишатися байдужим до екологічної проблеми такого масштабу:

Проблеми в екології в наші дні є чи найактуальнішим викликом для людства. Ми тривалий час експлуатували цю планету як нам заманеться і вже сьогодні бачимо сумні наслідки. За відносно короткий період часу, серйозний удар отримав Світовий океан, забруднені ґрунти, спалення пластикових відходів неабияк отруює повітря та провокує виникнення цілої низки важких захворювань із невідворотними для людини наслідками. Більшість країн вже усвідомили, що епоха пластику підходить до завершення і вже сьогодні необхідна екологічно-чиста альтернатива, яка прийде на заміну і дасть людству шанс виправити свої помилки.

Фінський фермер розповів про своє господарство

У світі йде боротьба з використанням виробів (зокрема, пакетів, тарілок, виделок, ложок) із пластику. Пластик небезпечний для людства, бо розкладається протягом сотні років. Окрім того, в морях, лісах та взагалі на Землі вже знаходиться велика кількість пластику, що призводить до загибелі тварин, а може і людства. Часто з’являються повідомлення, що в шлунку морських тварин знаходять багато кілограмів пластику, від якого вони гинуть.

Стало відомо коли українські фермери зможуть реєструвати худобу безкоштовно

Секретів роботи свого винаходу Петро поки не розкриває, каже, що лише недавно запатентував розробку та не хоче поспішати. Але механізм роботи, за його словами, максимально простий.

Можу тільки сказати, що вся сировина для виготовлення посуду – це продукти аграрного виробництва, які на сьогодні не використовуються ніде, наприклад, при вирощуванні кукурудзи ми споживаємо тільки її плоди – решта просто залишається на полях або, взагалі, спалюється. Інколи ця сировина переробляється і стає складовою кормів для тваринництва. Властивості ж рослини дозволяють після технічної переробки (подрібнення) створювати з неї сировину, яка буде достатньо пластичною і міцною та зможе без проблем змінити пластиковий посуд, чи, наприклад, бокси для їжі, які стали популярними останнім часом. Всі інгредієнти, які задіяні в процесі виготовлення, є природного походження, а сам процес є абсолютно нешкідливим для довкілля.

В Україні побудують перше “рибальське село”

З журналістами Петро поділився, що розробкою вже зацікавилися іноземні інвестори.

На сьогодні до технології вже проявили інтерес у кількох європейських установах, які спеціалізуються саме на цій проблематиці. Сьогодні з ними ведуться переговори і, сподіваюсь, закінчаться вони успішно. Хотілось би знайти інвестора і в Україні, адже наша держава має всі шанси зайняти лідерські позиції в цій, поки новій, галузі, а потенціал дозволяє легко вийти на міжнародний рівень.

На Pornhub публікують відео з бджолами, озвучені порноактрисами

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: